LED Panel Seçimi Nasıl Yapılır?

LED PANEL SEÇİMİ İÇİN TEKNİK KILAVUZ

LED EKRAN PARLAKLIĞI

Reklam LED ekranları, LED TV’lere ve diğer ekranlara göre daha yüksek parlaklığa sahiptir. Parlaklık, m2 başına sirke veya kandela kullanılarak ölçülür. Parlaklık seviyesi ne kadar yüksek olursa, görüntü kalitesi o kadar iyi olur.

Daha yüksek parlaklığa sahip ekranlar daha pahalıdır ve daha fazla elektrik gücü kullanır. Bu nedenle, ihtiyaçlarınız için doğru parlaklığa sahip bir ekran seçmek önemlidir, böylece gerekli olmayan bir şey için daha fazla ödemezsiniz. Hava koşullarına dayanıklı olmayan iç mekan LED ekranları, daha düşük ışık çıkışına sahip LED’ler kullanır, ancak suya dayanıklı dış mekan LED ekranlarının daha parlak LED’ler kullanması gerekir.

Gelecekteki ekran konumunun aydınlatmasına bağlı olarak ekipmanınızın parlaklığını seçin.

İÇ VE DIŞ MEKAN LED EKRAN PARLAKLIK

En yaygın yanılgılardan biri, parlaklık ve hava koruması arasındaki karışıklık ile ilgilidir. Bu hataya, ihtiyacı olmayan müşterilere sadece daha yüksek komisyon almak için pahalı ve aşırı dış mekan LED ekranları sunan dürüst olmayan satıcılar neden oluyor. Aldatma, dış mekan ekranları kadar parlak ve keskin görünebilen daha yüksek parlaklığa sahip iç mekan ekranları olduğunu bildirmemekten ibarettir.

Bu iç mekan LED ekranları, ihtiyaç duymadıkları için hava koşullarına dayanıklı özelliklere sahip değildir. Bu, ekranın fiyatını çok daha yüksek hale getirdiği için size çok para kazandırabilir. Gerçek şu ki, ekran parlaklığı hava koşullarına karşı korumadan tamamen bağımsızdır.

İÇ MEKAN VE DIŞ MEKAN LED EKRANLAR HAKKINDA
SIKÇA SORULAN SORULAR

Gerçek fark, iç bileşenlerinin yağmura ve diğer aşırı hava koşullarına karşı korunmasıdır. Dış mekan ekranının parlaklığı, yüksek parlaklığa sahip iç mekan LED ekranının parlaklığı ile AYNIDIR.
Ekranınız yağmura veya başka herhangi bir dış unsura maruz kalmayacağı için iç mekan LED ekrana ihtiyacınız var. Pencere ekranlarınızın gün boyunca aldığı güneş ışığına bağlı olarak ekranınızın parlaklığını seçebilirsiniz. Vitrininiz güneşten dolaylı ışık alıyorsa, standart veya yüksek parlaklıkta ekranlar seçebilirsiniz. Vitrininiz yoğun ve doğrudan güneş ışığı alıyorsa ÇOK YÜKSEK PARLAKLI LED ekran istemenizi öneririz.
Kullanmayacağınız özellikler için neden fazla ödeme yapıyorsunuz? Çok yüksek parlaklığa sahip iç mekan LED ekranları, aynı veya daha yüksek parlaklık seviyeleri sunar. Tüm bunlar, ekran çerçevelerini ve bileşenlerini suya dayanıklı hale getirmek için fazladan ödeme yapmama avantajıyla birlikte.
Tabii ki. TALAY LED ile yapılan iç mekan LED ekranları UV ışınlarına , ısıya ve toza karşı dayanıklıdır. Vitrin veya vitrininiz ne kadar güneş ışığı alırsa alsın, ekranlarımızın bileşenleri mükemmel şekilde çalışacaktır. Bazı düşük kaliteli LED ekran satıcıları, ekranlarının bileşenleri uzun süre güneş ışığına maruz kalmaya hazır olmadığı için size bir dış mekan ekranına ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir.

LED EKRANLAR İÇİN GÖRÜŞ AÇISI

Görüntüleme mesafesi, iki olası piksel arasındaki aralığı tanımlamak için önemli bir değerdir. Örneğin, 3 x 2m ekranımız varsa, 8 m uzaklıktan optimum görüş istiyorsak 10 mm piksel aralığını seçebiliriz. Ancak görüş mesafesini azaltmak, daha yakın hale getirmek istiyorsak, 8 mm’lik bir piksel aralığı seçmek daha iyidir.

PEKİ, DAHA KÜÇÜK PİKSEL ARALIĞINI ALMAK HER ZAMAN DAHA İYİ Mİ?

Pek sayılmaz. Daha küçük sahaların daha pahalı olduğunu unutmayın. Bir önceki örneği (3×2 m LED ekran) alıp 10 m görüş mesafesi ayarlarsak, piksel aralığı 10 mm veya 8 mm olsun görüntü kalitesi aynı olacaktır. Gerekmediğinde daha küçük bir piksel seçmek para kaybıdır.

BİR LED EKRAN İÇİN EN İYİ PİKSEL ARTIŞI NASIL SEÇİLİR?

Bir LED ekran satın alırken genellikle şüpheler ortaya çıkar. En yaygın olanlardan biri, doğru piksel aralığının nasıl seçileceğidir. En iyi görüntü kalitesini elde etmek istemek doğaldır. Aslında, kötü piksel aralığı seçimlerinin örneklerini bulmak kolaydır: herhangi bir mesafeden doğru algılanamayan çarpık görüntüler.

Bazı insanlar (ve satıcılar), en iyi görüntü kalitesini elde etmek için önemli olan tek değişkenin ekrandan uzaklık olduğuna inanır. Yanlışlıkla sadece buna dayanarak piksel aralığını hesaplarlar ve LED ekranın boyutunu düşünmezler.

Teknik tavsiye olarak yapmanız gereken ilk şey, satın almak istediğimiz ekranın sahip olduğu toplam piksel sayısını hesaplamaktır. Miktar 30.000 pikselden az olamaz.

BİR EKRANDAKİ TOPLAM PİKSEL SAYISI NASIL HESAPLANIR?

Örneğin 2×1 m’lik bir perde istiyorsak, taban ölçüsü ile yükseklik ölçüsü çarpılarak yapılan ölçüyü metrekareye çevirmek gerekiyor. 2×1 m ekran yüzeyi 2 m2’dir. Şimdi, yüzey boyutuyla çarpıldıktan sonra bize 30.000 pikselden büyük bir değer veren bir piksel aralığı değeri aramamız gerekiyor.

Ekranımızın yüzeyini 10 mm piksel aralığı ile çarpalım (önceki tabloya göre 10.000 piksel/m2’ye eşittir). 2 m2 x 10.000 piksel/m2 = 20.000. Bu nedenle, bu değer video için geçerli olmaz: sadece metin görüntüleme için uygun olur.

8 mm’de başka bir çözünürlükle deneyelim (önceki tabloya göre 15.625 piksel/m2’ye eşdeğer). Bu durumda 2 m2 x 15.625 piksel / m2 = 31.250. Artık görüntülerin ve videoların çoğaltılması için gerekli olan uygun bir değeri elde ediyoruz.

Hala ihtiyacınız olan piksel aralığı hakkında şüpheleriniz varsa, uzun deneyime ve yüzlerce başarılı projeye sahip uzmanlardan profesyonel tavsiye almak daha iyidir.

BİR LED EKRANIN BAKIM ERİŞİMİ NEREDEDİR?

Bakım erişimi, ekranın içindeki öğeleri nerede bulabileceğinizi ve erişebileceğinizi söyler.

Arka bakım ekranları, içeriye erişim sağlamak için ekranın arkasında boşluk gerektirir. Bazen bu ekranlar, bakım görevlerini gerçekleştirmek için tamamen çalışır durumda olması gereken kapıları içerebilir. Arka bakım LED ekranı takıyorsanız, personel erişimi ve kapı açılması için gerekli alanı bıraktığınızdan emin olun.

LED cephe bakım ekranları, iç aksamlarına önden ulaşacağımız duvar ve benzeri uygulamalar için tasarlanmıştır. Önden erişim sağlamak için entegre ettikleri mekanizmalar nedeniyle, ön bakım ekranları arka tiptekilerden biraz daha pahalıdır.

led panel

Projenize birlikte başlayalım

Cazip teklifler ve uzman ekibimiz ile projenizi hayata birlikte geçirelim

Yeni projenizde birlikte çalışalım

KURUMSAL SEKTÖRLER İÇİN LED PANEL & TABELALAR

Göz çarpıcı LED çözümlerimiz ile müşterilerinizin ilgisini çekip rakiplerinizin önüne geçin.

REKLAM LED PANEL ÇÖZÜMLERİ

İnteraktif reklamlar ile daha çok kitlelere ulaşın

LED EKRAN KİRALAMA

LED EKRAN KİRALAMA

Hızlı ve kolay kurulan LED ekranlar

REKLAM LED PANOLARI

REKLAM LED PANOLARI

Reklam amaçlı görsel LED panolar

WhatsApp
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Talay LED Çözümleri
Merhaba, 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?